A klubban akril és akvarell technikára is találsz videókat, de először az akril technikával ismerkedj, mert ez jóval könnyebb, nagyobb lesz a sikerélmény!
Első lépésként az anyagok, eszközök megismerésére kell időt fordítani. Minden eszközödnek vannak alapvető tulajdonságai, amelyek megtapasztalása, kikísérletezése a legfontosabb. A festészet nagy részben a technikai tudáson múlik, és amikor valami nem úgy sikerül, mint nekem a videóban, az leginkább a hiányzó technikai információ miatt van, nem pedig az úgynevezett “tehetség” vagy “kézügyesség” hiánya miatt, amit oly sokan emlegetnek.
Itt megtanulod az AKRILFESTÉS alapjait, és választ kapsz rengeteg kérdésre
✔︎ Mik az akrilfesték alaptulajdonságai, hátrányai, előnyei?
✔︎ Milyen gyorsan szárad az akrilfesték?
✔︎ Mikor mennyi festéket használj?
✔︎ Mennyi vizet használj a hígításhoz? És egyáltalán szabad vizesen akrillal festeni?
✔︎ Mikor hasznos, és mikor átok, amikor a festék megszárad?
✔︎ Mikor milyen ecsetet használj? Mire valók egyáltalán a különböző ecsetek? Milyen nyomot hagynak a felületen?
✔︎ Hogyan mosd ki az ecseteket rendesen? Hogyan teszed őket tönkre?
✔︎ Hogyan fogd egyáltalán az ecsetet?
✔︎ Mivel tudsz még festeni az ecseten kívűl? Szabad egyáltalán mással festeni?
✔︎ Hogyan használd a palettádat? Hogyan kell színeket keverni? Érdemes-e egyáltalán színeket keverni?
✔︎ Hogyan tudsz színátmenetet festeni?
✔︎ Hogyan javíthatod a hibákat?
✔︎ Milyen sorrendben festünk? Van-e egyáltalán sorrend? Hogyan kell egy festményt felépíteni?
A technikai infok mellett nagyon fontos a hozáállás: a MŰVÉSZI ATTITŰD
🖌️ Megtapasztalod, hogy az ecsetkezelés mindenkinél olyan egyedi, mint a kézírás, és ha más a tiéd, mint az enyém, annak csak örülni kell.
🖼️ A képek elkészítése során rájössz arra a legfontosabb dologra, hogy a festés egy folyamat. Amíg a festmény elkészül nagyon sok réteg festék és ecsetvonás kerül a vászonra. A festmények SOHA nem egy rétegből állnak. Egy nem tetsző ecsetvonás nem a világ vége, és nem temetjük a képet.
👁️ A művész legfontosabb tulajdonsága nem a tehetség, hanem a türelem és kitartás. Megtanulod művészien látni a képeket. Legfontosabb, hogy a festmények FESTMÉNYEK, és nem fotók. A fotórealisztikus képeknek a fotográfia feltalálása óta nincs túl előkelő helye, szerepe a művészetben.
🧠 Az absztrakt festményeknél a valós látványtól tudod magad egy kicsit elvonatkoztatni, mert valójában nem ábrázolnak semmi konkrétat, tárgyit, kézzelfoghatót, olyat, amit a bal, tudatos és állandóan mindent megmagyarázni akaró agyféltekéd be tud azonosítani. A jobb, kreatív, intuitív agyféltekédre vagy utalva. Megtanulsz “absztrahálni” azaz egyszerűsíteni.
😉 Megtanulod a véletlen és az intuíció szerepét üdvözölni.
❓Mivel az absztrakt nem nagyon másolható, az egyéni döntéshozatalt is sokat gyakorolhatod.
Mit jelentenek a csillagok ebben a kategóriában
★☆☆
A legelső képek, amelyeket akrillal festesz. Kevés (előfordul, hogy csupán 1 db) motívumot tartalmaznak, egyszerű formával, amit akár szabadkézzel is felrajzolhatsz. Ezeknél a képeknél az akrilfestékkel való barátkozás a cél, illetve az, hogy engem is megismerj 😀. A gyerekkorból oly jól ismert kontúrkövetést ismét felidézheted. Ja, és egy nagyon fontos dolog! Mindegyik bohókás, valóságtól elrugaszkodott, meseszerű témát ábrázol, ezért az “élethűség”-hez való ragaszkodás itt nem állja meg a helyét.
★★☆
Még bohókásabb, valóságtól még jobban elrugaszkodott, még meseszerűbb témák. Azonban itt bekúszik a képbe a VONAL MUMUS,ami tapasztalatok szerint nagyon sok embernek okoz frusztrációt. Ezeknél a képeknél előfordul, hogy egyenes és vékonyabb vonalakat kell húzni.
★★★
Eddig egy ilyen kép van a repertoárban, a Mickey és Minnie. Egy kissé időigényes, ezáltal a türelmed határaidat feszegeti, és több technikát kell már ötvözni hozzá. Bővelkedik vonalakban és kontúrkövetésekben. A téma gyerek, a kivitelezés azonban felnőtteknek való, de nyugodtan megfestheted a gyermekeiddel, unokáiddal is, csak kérlek ne dorgáld meg őket, ha kimennek a vonalból 😀.
Jöjjön végre a FESTÉS! Ezekből a képekből válogathatsz